Bezbolesne usuwanie zębów


Cały nasz zespół specjalistów wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności oraz najnowsze osiągnięcia sprzętowe stara się nie dopuścić do usunięcia zęba - zabieg ekstrakcji jest ostatecznością.

Wskazaniami do ekstrakcji zębów są stany chorobowe zębów oraz tkanek otaczających ząb. Każdy zabieg wykonywany jest w komputerowym bezbolesnym znieczuleniu THE WAND. Chcemy zapewnić maksymalną precyzję wykonywania zabiegu i dlatego podczas zabiegów wykorzystujemy lupy zabiegowe EyeMag Pro S oraz mikroskop operacyjny OPMI PROErgo. Wszystkie procedury mają na celu przeprowadzenie zabiegu w sposób atraumatyczny bez urazu dla tkanek miękkich (dziąsło) oraz otaczających ząb tkanek twardych (kości). Ma to ogromne znaczenie dla przebiegu procesu gojenia, który przebiega szybciej i jest bardziej komfortowy dla Pacjenta.

Ceniąc Państwa komfort przeprowadzamy w Katowicach także usunięcie zęba połączone z natychmiastową implantacją. Jest to możliwe w określonych przypadkach klinicznych po wcześniejszej dokładnej analizie struktury kości w 3D z wykorzystaniem najnowszej generacji tomografu komputerowego.

Chirurgia stomatologiczna

Bezbolesne wykonywanie wszystkich zabiegów zapewniamy dzięki niezwykłym umiejętnościom naszych chirurgów, ich doświadczeniu klinicznemu i specjalistycznej wiedzy.Czytaj więcej


Atraumatyczne usuwanie zębów

Odpowiednia praca umożliwia zachowanie nienaruszonego wyrostka zębodołowego, co ma szczególne znaczenie podczas usuwania zębów przednich. Nawet najbardziej wymagający Pacjent powinien być usatysfakcjonowany z efektu kosmetycznego po usunięciu zęba.Czytaj więcej


Piezochirurgia

Piezochirurgia jest najnowszym osiągnięciem chirurgii kostnej. Stosowana jest w zabiegach z zakresu implantologii, periodontologii, mikrochirurgii, chirurgii stomatologicznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.
Czytaj więcej


Radiologia

Chcąc zapewnić najwyższy poziom diagnostyki klinika została wyposażona jest w nowoczesną pracownię rentgenowską z cyfrowym aparatem panoramicznym i tomograficznym. Zaawansowana technologia umożliwia wykonywanie precyzyjnych zdjęć z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Czytaj więcej


Implanty

Dziś implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne, a przy tym zapewniające w 100% poczucie naturalności.
Czytaj więcej


Chirurgia endodontyczna

Zdarza się, że po leczeniu endodontycznym wymagany jest małoinwazyjny zabieg chirurgiczny. Wymaga to właściwej diagnostyki 3D za pomocą nowoczesnych cyfrowych urządzeń RTG o minimalnej dawce promieniowania.
Czytaj więcej